شماره تماس مدرس جهت مشاوره و پشتیبانی آموزشی 09378825252-09155519509
انتخاب صفحه

آموزش جامع مدل سازی و تحلیل سازه فولادی در ABAQUS

بخش ها:3
سطح:پیشرفته
مدت زمان:1 ساعت 29 دقیقه
مدرس:دکتر رضا خرم آبادی
فایل اجرایی:دارد

رضا خرم آبادی : دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد / مدرس دانشگاه

تالیف گروهی ، پشتیبانی گروهی

برنامه ریزی ، تدریس و بازبینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطاهای احتمالی را به حداقل برسانیم. همچنین در پاسخ به سوالات شما گروهی از متخصصین به شما کمک می کنند.

دانلود آنی/ ارسال سریع

لینک های دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش به پنل کاربری شما اضافه می شود و لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال میشود در صورت خرید پستی ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز انجام می شود

بازگشت وجه در صورت نارضایتی

دوره ها در آباکوس فایل به صورت گروهی مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین از کیفیت دوره های ارائه شده در آباکوس فایل مطمئن هستیم در صورت نارضایتی وجه واریزی شما با احترام برگشت داده می شود.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

رفتار نامطلوبی که در اکثر مهاربندها مشاهده می‌شود کمانش مهاربند فشاری بوده که این امر باعث کاهش شکل پذیری و ظرفیت استهلاک انرژی در سازه به دلیل اثر ثانوی تغییر شکل های غیر خطی هندسی می گردد. این موضوع در بارگذاری تناوبی مانند زلزله با توجه به ماهیت کاهش بیشتر سختی تحت بارهای دینامیکی زلزله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از مهاربندهایی که در فشار و کشش رفتار یکسانی داشته باشند و دچار کمانش نشوند همیشه مطلوب طراحان سازه خواهد بود.
در این مساله با مفاهیم کلی مهندسی سازه از جمله مهاربند کمانش ناپذیر، اتصال فلز و بتن و همچنین دستور merge در ماژول assembly آشنا خواهید شد.

◄ مدل سازی
◄ تعریف مواد
◄ مونتاژ قطعات
◄ تعریف مراحل تحلیل
◄ تعریف تماس ها
◄ تعریف شرایط مرزی و نیرو ها
◄ مش بندی مناسب
◄ تحلیل و بررسی نتایج

ویدیو  بخش 1

یکی از سیستم هایی که به طور وسیعی در حال گسترش است دیوار برشی مرکب بوده که تا حدود زیادی ضعف دیوار برشی بتنی را برطرف می کند. بتن ماده ای است که در برابر فشار مقاومت خوبی داشته و نسبت به فولاد هزینه پایین تری دارد. در مقابل فولاد سختی و مقاومت چند برابری به خصوص در برابر کشش داشته و ترکیب این دو ماده می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در مقاومت این سازه ها داشته باشد.
در این مساله با قید حفر ارماتور درون بتن، ترسیم نمودار نیرو جابه جایی سیکلی و مدل سازی برش گیرها آشنا خواهید شد.

◄ مدل سازی
◄ تعریف مواد
◄ مونتاژ قطعات
◄ تعریف مراحل تحلیل
◄ تعریف تماس ها
◄ تعریف شرایط مرزی و نیرو ها
◄ مش بندی مناسب
◄ تحلیل و بررسی نتایج

ویدیو معرفی بخش 2

بیشتر شناخت ما از اثر زلزله بر ساختمان ها در رابطه با مولفه افقی زلزله می باشد درحالیکه یکی از ویژگی های مهم زلزله های حوزه نزدیک، دارا بودن مولفه نیروی قائم زلزله است که محتوای فرکانسی بالایی دارد و در بسیاری از موارد از مولفه افقی همان زلزله به مقدار قابل توجهی بیشتر و خطرناک تر است.
محاسبه بار زلزله یکی از مهارت‌های با اهمیت مهندسین عمران به هنگام طراحی سازه به شمار می‌رود. با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران نیروی زلزله، یکی از با اهمیت‌ترین نیروهای وارد بر سازه به شمار می‌رود.
در این مساله با شبیه‌سازی مایعات، بار زلزله و همچنین اندرکنش مایع و جامد آشنا خواهید شد.

◄ مدل سازی
◄ تعریف مواد
◄ مونتاژ قطعات
◄ تعریف مراحل تحلیل
◄ تعریف تماس ها
◄ تعریف شرایط مرزی و نیرو ها
◄ مش بندی مناسب
◄ تحلیل و بررسی نتایج

ویدیو معرفی بخش 3

برای ارسال نظرات و سوالات خود لطفا به صفحه پکیج طلایی نرم افزار آباکوس مراجعه کنید